blog.1.image
October 10th

3 Yaşındaki Çocuklarla Yapılabilecek Etkinlik

Bir Resim Galerisi Oluşturun

Küçük çocuklar yıllarca sayfa resim yapabilirler ama sizin onların hepsini koyacak yeriniz olmayabilir. Çocuğunuzun yaptığı resimleri hemen atmayın, en azından bir kısmını sergilemenin ve saklamanın mutlaka bir yolu vardır.

  • Çocuklar resimlerinin bir yerlerde asılmasına bayılırlar. Bu yüzden siz de bir kapıyı veya duvarı çocuğunuzun Sanat Galerisi ilan edebilirsiniz. Bu ürettiklerine değer verdiğinizi gösterir. Bu arada Resimleri sık sık değiştirebilirsiniz hangi resimlerin asılacağına çocuğunuz karar verebilir.
  • Hatıra olarak kalması için en sevdiği resimlerin ve maketlerin yanında çocuğunuzun Fotoğraflarını çekebilir, bunların birkaçına da galeriye asabilirsiniz.
  • Çocuğunuzun bazı resimlerini uzun süre dayanması için PVC ile kapatabilirsiniz.

3 yaşındaki çocuklar yerinde duramaz, araştırır, sorular sorar ve sürekli neleri yapıp neleri yapamadığını keşfetmeye çalışır. Onların bu meraklarını ve enerjilerini tatmin etmenin eğlenceli yollarını birlikte keşfedelim. Çocuklar oynarken öğrenir, o nedenle çocuğunuz bu etkinlikleri yaparken yeni beceriler kazanacak ve etrafını keşfedecek. Çocukların gelişimleri farklı farklıdır, bu yüzden bu etkinlik çocuğunuza ağır geldiyse endişelenmeyin, daha sonra tekrar deneyin. Her zaman kendi çocuğunuzun gelişimine uygun etkinlikleri tercih edin. Etkinlikler sırasında çocuğunuz size açıkça yapmak istemediğini dile getirebilir. Böyle durumlarda ısrarcı olmayın: Unutmayın ki amacınız çocuğunuz ile kaliteli vakit geçirirken gelişimini desteklemek.

İlginizi çekebilir

Alanında uzman kadromuz tarafından hazırlanmış haftalık, aylık içeriklerle daha bilinçli bir hamilelik süreci geçirin.
Icon