blog.1.image
October 10th

BEBEĞİN GELİŞİMİNİ DESTEKLEYEN OYUNLAR (9. ay)

Şef Minikler

Yemek zamanı, eylemlerin sonuçlarının olduğunu öğrenmek için başka bir şans olabilir. Bu oyun özellikle bebeğiniz yemeklerden sıkılmış veya yorgun görünüyorsa ve yemeye direnç gösterdiğinde yararlıdır.

Uygun: 9 ay ila 2 yıl

Geliştirilen beceriler: Sebep ve sonuç duygusu, iyi bir iştah

Neye ihtiyacınız olacak: Peluş ayıcık veya oyuncak bebek, bir bebek kaşığı

Sizin tarafınızdan beslenmenin, yemeğin yenmesine heyecan yaratmadığına ve yardımcı olmadığı görülüyorsa, favori bir oyuncak bebek, oyuncak ayı veya başka bir favori oyuncaktan yardım alabilirsiniz.

Oyuncağı masaya getirin ve bu akşam özel bir arkadaşınızın akşam yemeği servisi yapacağını açıklayın. Kaşığı doldurulmuş hayvanın pençesinde veya oyuncak bebeğin elinde tutarak, akşam yemeği konuğunun bebeğinize beslenmesini sağlayın. Oyuncağın beslemesi, Anne veya Baba'nın dırdır etmesinden daha iyi sonuç vereceği garantidir.

Ayrıca bebeği veya hayvanı bebeğinizin yanına oturtabilir, boynuna bir önlük bağlayabilir ve bebeğinizi ve konuğunu sırayla "besleyeceğinizi" bildirebilirsiniz. Daha sonra, kendi iyi bir kaşık tutmayı öğrendiğinde, kaşıkla arkadaşını besleyebilir. (Yine de yüzünü yıkamak için hazırlıklı olun.)

Kamp Masalları

Öykü zamanı şimdi bebeğinizin belirli kitapları değerlendiriyor olması için çok özel. Bu zamanı bir "kampa" dönüştürerek daha da eğlenceli hale getirin. (Karanlığın erken geldiği soğuk bir kış gecesi ya da uzun bir yaz gecesi sessizce sarılmak için iyi bir yol.)

Uygun: 9 ay ila 3 yıl

Geliştirilen beceriler: Sözel, ön okuma

İhtiyacınız olan şey: Büyük bir çarşaf veya battaniye, iki veya üç sandalye, el feneri, kitaplar

İki mutfak sandalyesini, masa veya kanepe gibi üçüncü bir mobilya parçasının yanına yerleştirin veya üç sandalye kullanın ve çadır yapmak için üzerlerine büyük bir çarşaf veya battaniye gerin. (Sıcak bir gecede serin bir pamuklu bez veya soğuk bir yerde rahat, yünlü bir örtü kullanın.) Kenarları sabitlemek için ayakkabı veya kitap gibi kırılmaz ağır nesneler kullanın.

Bazı kitaplarla ve yatmadan önce sevdiğiniz bir oyuncakla birlikte oturun ve el feneriyle okuma zevkinin tadını çıkarın. Basit, tanıdık bir kitap seçin, çünkü bebeğin dikkatini çadır ve el fenerinin biraz dağıtacaktır.

Not: Bebeğinizi çadırda gözetimsiz bırakmayın - battaniyeyi aşağı çekip içine dolanabilir.

Unutmayın: Her bebek farklı bir hızda gelişir, bu yüzden bu haftaki aktiviteler için sizinki hazır değilse, endişelenmeyin - sadece birkaç hafta içinde tekrar deneyin.

İlginizi çekebilir

Alanında uzman kadromuz tarafından hazırlanmış haftalık, aylık içeriklerle daha bilinçli bir hamilelik süreci geçirin.
Icon