blog.1.image
October 10th

BEBEĞİN GELİŞİMİNİ DESTEKLEYEN OYUNLAR (7. ay)

Yemek nerede?

Her yaşta saklambaç oyunları eğlenceli ve can kurtarandır, çünkü ondan gizlenen bir şeyin hala orada olduğu keşfi ile heyecanlanmaya devam etmektedir. Saklambaç 'taki bu değişim, yemek zamanını kovalamacanın heyecanıyla eğlenceli bir hale dönüştürür.

Uygun : 7-10 ay

Geliştirilen beceriler: İnce motor, nesne kalıcılığını anlama

İhtiyacınız olan şeyler: Kağıt havlu, el yapımı yiyecekler ve bazı küçük mika bardaklar veya kaplar

Bebeğinize bir aperatif (çok ıslak veya yapışkan olmayan herhangi bir şey) gösterin, sonra bir kağıt havlu veya peçete ile örtün. Perdeyi kaldırmasına izin verin ve bir dakika önce göremediği halde, mamasının hala orada olduğunu keşfetmesine izin verin.

Ayrıca küçük bir el çabukluğu da yapabilirsin: Bebeğinizin önüne iki küçük yiyecek parçası koyun, sonra bunları kırılmaz mika kaplarla ya da başka kaplarla örtün, hiçbir şey içermeyen en az bir ekstra kap ekleyin. Kapları çevirin, böylece hangilerinin yemek sakladığını anlayamaz, sonra bardaklardan kaldırmasını ve mamaları bulmasına izin verin.

Yüzen Ördekler

Bebeğiniz küvetin içinde güvenli bir şekilde oturduğunda, su oyunları oynamak için banyo zamanını kullanmaya hazırdır. Bir köpük yapan oyuncaklar, yüzen ördekler su fışkıran balıklar vs. banyo zamanını sevmesini sağlar.

Uygun : 7-18 ay

Geliştirilen beceriler: İnce motor

İhtiyacınız olan şey: Köpük yapan veya su fışkırtan oyuncaklar , yüzen plastik ördekler vs… (isteğe bağlı)

Banyo oyuncaklarınız yoksa, bebeğinizin yerine yeni bir mutfak süngeri kullanmasına izin verin. Süngerleri eğlenceli şekillerde kesmek için makas kullanabilirsiniz - sadece bebeğinizin kopartıp yutamayacağı kadar büyük parçalar ( güvenli büyük parçalar) ile süsleyin.

Bebeğinize, oyuncakları veya süngerlerin küvetin kenarlarına doğru nasıl bastırılacağını, suyu sıktıklarını, küvetin altına doğru bastırıp tekrar yukarı çıktıklarını gösterin. Yeni banyo oyuncaklarınızı zemine veya suya atıp, su üzerinde nasıl hareket ettiklerini gösterin.

Not: Bir bebeği asla bir an bile olsa küvette gözetimsiz bırakmayın. Oturma pozisyonunda sabit değilse, onu döndürecek, bükülecek ya da sallayabilecek oyuncaklarla özendirmeyin. Ve sünger veya köpük parçalarını ısırmaması için dikkatlice izleyin.

Unutmayın: Her bebek farklı bir hızda gelişir, bu yüzden bu haftaki aktiviteler için sizinki hazır değilse, endişelenmeyin - sadece birkaç hafta içinde tekrar deneyin.

İlginizi çekebilir

Alanında uzman kadromuz tarafından hazırlanmış haftalık, aylık içeriklerle daha bilinçli bir hamilelik süreci geçirin.
Icon