blog.1.image
October 10th

3 Yaşındaki Çocuklarla Yapılabilecek Etkinlik

Haydi Boyumu Ölç

Çocuklar genellikle, ne kadar büyüdüklerini görmekten çok etkilenir. Aslında bu ölçme ve karşılaştırmalar onların Daha uzun daha büyük ve daha ağır gibi ifadeleri kavramların yardım eder.

  • Çocuğunuzun boyunu ölçün ve bir çizelgeye veya duvara işaretleyin. Tarihi not etmeyi unutmayın ki sonraki sefer geçen sürede ne kadar uzadığını görebilisin.
  • Çocuğunuz kendisini oyuncaklarını ve sizi tartıya çıkarsın. Sizde beliren sayıları göstererek daha ağır veya daha hafif ne demek olduğunu açıklayın.
  • Çeşitli ayakkabıların büyüklüklerini karşılaştırın -bebek ayakkabıları da dahil. Böylece Çocuğunuz değişik ayak büyüklüklerini ve ayaklarının ne kadar büyüyebileceğini görsün.

3 yaşındaki çocuklar yerinde duramaz, araştırır, sorular sorar ve sürekli neleri yapıp neleri yapamadığını keşfetmeye çalışır. Onların bu meraklarını ve enerjilerini tatmin etmenin eğlenceli yollarını birlikte keşfedelim. Çocuklar oynarken öğrenir, o nedenle çocuğunuz bu etkinlikleri yaparken yeni beceriler kazanacak ve etrafını keşfedecek. Çocukların gelişimleri farklı farklıdır, bu yüzden bu etkinlik çocuğunuza ağır geldiyse endişelenmeyin, daha sonra tekrar deneyin. Her zaman kendi çocuğunuzun gelişimine uygun etkinlikleri tercih edin. Etkinlikler sırasında çocuğunuz size açıkça yapmak istemediğini dile getirebilir. Böyle durumlarda ısrarcı olmayın: Unutmayın ki amacınız çocuğunuz ile kaliteli vakit geçirirken gelişimini desteklemek.

İlginizi çekebilir

Alanında uzman kadromuz tarafından hazırlanmış haftalık, aylık içeriklerle daha bilinçli bir hamilelik süreci geçirin.
Icon