blog.1.image
October 10th

20 Aylık Çocuklarla Yapılabilecek Etkinlik

  • Bebeğinizle birlikte masaya oturun. Tabak-çatal, diş fırçası-diş macunu, kova-kürek vb. nesneleri önünüze koyunu. Ardından bebeğinize örnek olarak çatalla ne yaparız?, Nerden yemek için kullanırız ?,gibi sorular sorunuz. Tabakla–çatal ilişkili olduğunu anlamasını sağlayın. Bebeğinizin nesneler arasında ilişki kurup eşleştirmesini gözlemleyin.
  • Bebeğinizle birlikte kalem-kağıt, bardak-su, davul-ritim sopasını önünüze karışık şekilde koyun. Ve bebeğinize kağıda ne ile resim çizeriz?, suyu ne ile içeriz?, gibi sorular sorun. Ve bebeğinizin birbiri ile ilişkili olduğunu anlamasını sağlayın. Bebeğinizin birbiri ile ilişkili olanları eşleştirmesini sağlayın.
  • Masanın üzerine kırmızı ve yeşil renkte plastik bardak ile aynı renklerde 4 er adet pipet hazırlayın. Bebeğinizle birlikte masaya oturun. Masadaki materyaller hakkında onunla konuşun. Önce kendiniz model olarak kırmızı pipeti kırmızı bardağa koyun. Bebeğinizden aynı şekilde diğerlerini yapmasını isteyin.
  • Bebeğinizle birlikte sarı, kırmızı ve mavi renkli olan legoları ile oynadıktan sonra toplama zamanı geldiğinde bebeğinizin önüne iki adet sepet koyun. Sepetlerden bir tanesi sarı renkte diğeri ise kırmızı renkte olsun. Sarı Legoları sarı sepete, kırmızı Legoları kırmızı sepete koymasını söyleyin.
  • Bebeğinizin önüne kendi çorapları ile birkaç kazağını koyun. Çoraplarını bir tarafa kazaklarını bir tarafa koymasını isteyin.
  • Bebeğinizin önüne oyuncakları arasından seçtiğiniz daire ve kare şeklindeki oyuncakları koyun. Bu oyuncakların şekilleri hakkında konuşun. Daire olan oyuncakları bularak size vermesini isteyin.

İlginizi çekebilir

Alanında uzman kadromuz tarafından hazırlanmış haftalık, aylık içeriklerle daha bilinçli bir hamilelik süreci geçirin.
Icon