blog.1.image
October 10th

BEBEĞİN GELİŞİMİNİ DESTEKLEYEN OYUNLAR ( 2. ay )

Yaprak Gözetleme

Bu yaşta bebeğin dünyayı inanılmaz derecede merak ediyor ve yeni şeyler görmekten heyecan duyuyor. Muhtemelen, ona tanıtacak yeni yerler arayarak çok fazla zaman geçiriyorsunuz.

Uygun: 6 hafta ila 3 ay

Geliştirilen beceriler: Görsel

İhtiyacınız olan şeyler: Birkaç tane parlak renkli yapraklar; bant

Bir dahaki sefere bebeğinizi yürüyüşe çıkardığınızda, ona göstermek için birkaç tane parlak renkli yaprakları toplayın. (Düşmezse, alışılmadık şekil ve renklerde birkaç yaprak seçin.) Yaprakların saplarını bebeğin arabasının güneşliğine bantlayın: Harika bir gösel oluştururlar, çünkü en hafif rüzgar bile dönüp dönmesini sağlar.

Güvenlik notu: Bebeğiniz tutmayı öğrendiyse, yapraklara ulaşamadığından emin olun.

Hoop Döndü

Neredeyse 3 aylıkken, bebeğin hareket şekli üzerinde kontrol sahibi olmak için gerçekten çalışıyor. Bu basit iç veya dış mekan egzersizi, yuvarlanmaya hazır olmasını sağlar.

Uygun: 2 ila 6 ay

Geliştirilen beceriler: Brüt motor, dokunma hissi, beden bilinci

İhtiyacınız olan şey: Oldukça büyük bir battaniye

Sıcak bir günde bebeğinizi parka götürün ya da arka bahçeye çıkın ve bir battaniyeyi çim ya da yumuşak bir zemine koyun (ya da bunu evinizde yapın). Havanın elverdiği kadar kıyafet katmanını çıkarın, bebekler kendilerini az kıyafetle bulduklarında hareket etmekte daha özgür hissederler. Bebek beziniz varsa, altını dağıtabilir ve birkaç dakika bezini açabilirsiniz.

Bebeğinizi karnına veya sırtına yatırın ve yuvarlanmasına yardım edin (ya da yapabiliyorsa, yuvarlanmasına izin verin). Sonra tekrar kendin yuvarla, sonra orjinal pozisyonuna geri döndür. Battaniyenin kenarına gelinceye kadar bir yöne devam edin - bir yere gitme duygusu vermek için - sonra tekrar merkeze doğru getirin. Bebeğiniz hoşlandığı sürece bunu yapmaya devam edin. Bebekler yeni bakış açılarından memnun olur, bu yüzden belli bir pozisyonun tadını çıkarmaya devam ederse, yanına uzan ve nasıl hissettiğini kontrol et.

Unutmayın: Her bebek farklı bir hızda gelişir, bu yüzden bu haftaki aktiviteler için sizinki hazır değilse, endişelenmeyin - sadece birkaç hafta içinde tekrar deneyin.

İlginizi çekebilir

Alanında uzman kadromuz tarafından hazırlanmış haftalık, aylık içeriklerle daha bilinçli bir hamilelik süreci geçirin.
Icon