blog.1.image
October 10th

BEBEĞİN GELİŞİMİNİ DESTEKLEYEN OYUNLAR (6. ay)

Fotoğraf Albümüm

Tanıdık yüzleri tanımak (kendi yüzünüzü de dahil olmak üzere), insanları isim olarak tanımlamayı öğrenmek bebeğiniz için muazzam bir heyecandır.

Uygun: 6 ay ila 1 yıl

Geliştirilen beceriler: İnce motor

Gerekenler: Küçük bir fotoğraf albümü - fotoğrafların şeffaf plastik ceplerde kaydığı tür

Küçük bir fotoğraf albümü satın alın (8*10 veya 13*18 cm fotoğraflar içeren bir sayfa - sayfa başına bir fotoğraf en iyisidir) ve bebeğinizin ve hayatındaki insanların fotoğraflarıyla doldurun.

Akraba ve aile dostlarına ek olarak, en sevilen evcil hayvanların ve oyuncakların yanı sıra çocuk bakıcılarının, komşuların ve tanıdığınız diğer bebeklerin ve çocukların resimlerini eklediğinizden emin olun.

Albümü bebeğinize verin ve resimdekinin kendisi olduğunu söyleyin. Yanına otur ve ona fotoğrafları gösterin. Net tutuşları (işaret parmağı ve başparmakla) gelişmeye başladığından, yakında sayfaları tutmayı öğrenecek ve büyüdükçe resimlere bakmaya ve onları işaret etmeye başlayacaktır.

Tanıdık yüzlere heyecanla tepki verebilir ya da sadece renkli görüntülerin geçişleriyle büyülenebilir. Her iki durumda da, daha sonra birlikte görmek üzere albümü kitaplıklarında veya oyuncak kutusunda saklayın. Favori oyununuz olacak.

Lego blokları

Bebeğin lego blokları dizmesi biraz zaman alabilir, ancak bundan çok önce onları ezmekten çarpmaktan zevk alacaktır. Ve düştüklerinde yüksek ses çıkarırlarsa, onlar için daha iyi ne olabilir?

Uygun: 6 ay ila 1 yıl

Geliştirilen beceriler: El-göz koordinasyonu

Neye ihtiyacınız olacak: Lego blokları

Bebeğinizi kucağınıza oturtun, dışa bakacak şekilde. Akustik sesler için ideal olarak çıplak ahşap veya fayans zemin üzerine yerleştirilmiş bir tahta veya plastik blok seti kullanmak - yüksek bir kule inşa etmek. Net bir oyun kurma için fazla heveslenmeyin, çünkü bebeğiniz sadece onu yere serecek.

Özgürce oynamasına müsaade edin, alt bloklara ulaşmasına izin verin. Sadece blokların düşmesini seyretmekten zevk almayacak, halıdan başka bir şeye konumlanmışlarsa, çarpışmalarını duymaktan da zevk alacaklar.

Onları istiflemeye ve düşürmelerine izin vermeye devam edin. Sadece her geçen gün daha iyi olacak ve onları bir araya getirmekte daha hızlı olacak!

Unutmayın: Her bebek farklı bir hızda gelişir, bu yüzden bu haftaki aktiviteler için sizinki hazır değilse, endişelenmeyin - sadece birkaç hafta içinde tekrar deneyin.

İlginizi çekebilir

Alanında uzman kadromuz tarafından hazırlanmış haftalık, aylık içeriklerle daha bilinçli bir hamilelik süreci geçirin.
Icon