blog.1.image
October 10th

3 Yaşındaki Çocuklarla Yapılabilecek Etkinlik

Birkaç Resim Yapın

Resim yapmak için çocuğunuzun farklı renklerde boyalara, büyük kağıtlara, bir süngere ve kısa birkaç fırçaya ihtiyacı var.(İstiyorsa parmaklarını da kullanabilir)

  • Fırçayla çalışırken tüm renklerin, sonunda bulanık kahverengiye dönüşmemesi için çocuğunuzun her renk için ayrı fırça kullanmasını sağlayın.
  • 3 yaşındaki çocuklar boyaları sadece denemek isterler, onlar için ne resmettikleri önemli değildir- daha sonra size çizdikleri resimleri uzun uzun anlatacaklardır hatta.
  • Mum boyalarla resimler ilginç olabilir. Çocuğunuza, mum boyayla yapılmış resmin üzerine sürülen sulu boyanın süngerle nasıl temizlenebildiğini gösterin.

3 yaşındaki çocuklar yerinde duramaz, araştırır, sorular sorar ve sürekli neleri yapıp neleri yapamadığını keşfetmeye çalışır. Onların bu meraklarını ve enerjilerini tatmin etmenin eğlenceli yollarını birlikte keşfedelim. Çocuklar oynarken öğrenir, o nedenle çocuğunuz bu etkinlikleri yaparken yeni beceriler kazanacak ve etrafını keşfedecek. Çocukların gelişimleri farklı farklıdır, bu yüzden bu etkinlik çocuğunuza ağır geldiyse endişelenmeyin, daha sonra tekrar deneyin. Her zaman kendi çocuğunuzun gelişimine uygun etkinlikleri tercih edin. Etkinlikler sırasında çocuğunuz size açıkça yapmak istemediğini dile getirebilir. Böyle durumlarda ısrarcı olmayın: Unutmayın ki amacınız çocuğunuz ile kaliteli vakit geçirirken gelişimini desteklemek.

İlginizi çekebilir

Alanında uzman kadromuz tarafından hazırlanmış haftalık, aylık içeriklerle daha bilinçli bir hamilelik süreci geçirin.
Icon