blog.1.image
October 10th

3 Yaşındaki Çocuklarla Yapılabilecek Etkinlik

Tepside bahçe

Bu yaştaki bazı çocuklar, koordinasyon becerileri henüz tam olarak gelişmediği için kesme, boyama, yapıştırma gibi özen isteyen el işlerini zor bulabilirler. Hem çevrenizde kolayca bulunan hem de oldukça güvenli malzemelerle bir tepside beraberce oluşturacağınız küçük bir bahçe, onun hayal gücünü olumlu yönde etkileyecektir.

  • Çocuğunuzun bir çay ya da fırın tepsisinin dibini alüminyum folyo ile kaplamasına yardımcı olun. Sonra üzerine çocuğunuz saksı toprağı yaysın ve düzeltsin. Bir kavanoz kapağını da tepsinin bir kenarına yerleştirsin. Bu havuzunuz olacak.
  • Beraber çiçek, küçük dal parçaları, çakıl taşları ve deniz kabukları toplayın. Sonra çocuğunuzun, çakıl taşlarından yollar, dallardan ağaçlar ve çiçekli köşeler yaparak bahçesini tasarlanmasına yardımcı olun.
  • Çocuğunuz küçük bebeklerini arabalarını kamyonlarını veya başka oyuncaklarını bahçesine koymasına izin verin.

3 yaşındaki çocuklar yerinde duramaz, araştırır, sorular sorar ve sürekli neleri yapıp neleri yapamadığını keşfetmeye çalışır. Onların bu meraklarını ve enerjilerini tatmin etmenin eğlenceli yollarını birlikte keşfedelim. Çocuklar oynarken öğrenir, o nedenle çocuğunuz bu etkinlikleri yaparken yeni beceriler kazanacak ve etrafını keşfedecek. Çocukların gelişimleri farklı farklıdır, bu yüzden bu etkinlik çocuğunuza ağır geldiyse endişelenmeyin, daha sonra tekrar deneyin. Her zaman kendi çocuğunuzun gelişimine uygun etkinlikleri tercih edin. Etkinlikler sırasında çocuğunuz size açıkça yapmak istemediğini dile getirebilir. Böyle durumlarda ısrarcı olmayın: Unutmayın ki amacınız çocuğunuz ile kaliteli vakit geçirirken gelişimini desteklemek.

İlginizi çekebilir

Alanında uzman kadromuz tarafından hazırlanmış haftalık, aylık içeriklerle daha bilinçli bir hamilelik süreci geçirin.
Icon