blog.1.image
October 10th

3 Yaşındaki Çocuklarla Yapılabilecek Etkinlik

Sohbet zamanı

Küçük bir çocuk ile hayat koşuşturma içinde, gürültülü patırtılı her an her şeyin olabileceği bir tempoda akar; çoğu zaman sakin, yüz yüze bir sohbet fırsatı ele geçmez. Halbuki, gün içinde çocuğunuzla sohbet etmeye biraz zaman ayırmanız çok önemlidir.

  • Her gün, en sevdiğiniz kitaplara birlikte göz atmaya zaman ayırmaya çalışın.
  • Çocuğunuz için gün içinde olup bitenleri size sizinle konuşması çok önemlidir, bu yüzden çocuğunuzu dinlemeye mutlaka zaman ayırın.
  • Çocuğunuzu yıkarken onunla konuşabilirsiniz. Bu, sizin normalden daha uzun banyoda kalmanıza sebep olabilir ama o bundan büyük keyif alacaktır.
  • Beraberce bir çocuk filmi izleyin, şarkı dinleyin ya da hikaye okuyun, sonra da onun hakkında konuşun.
  • Aile üyeleri, arkadaşları, bakıcıları gibi çocuğunuzun hayatında önemli olan insanlar hakkında sohbet edin.

3 yaşındaki çocuklar yerinde duramaz, araştırır, sorular sorar ve sürekli neleri yapıp neleri yapamadığını keşfetmeye çalışır. Onların bu meraklarını ve enerjilerini tatmin etmenin eğlenceli yollarını birlikte keşfedelim. Çocuklar oynarken öğrenir, o nedenle çocuğunuz bu etkinlikleri yaparken yeni beceriler kazanacak ve etrafını keşfedecek. Çocukların gelişimleri farklı farklıdır, bu yüzden bu etkinlik çocuğunuza ağır geldiyse endişelenmeyin, daha sonra tekrar deneyin. Her zaman kendi çocuğunuzun gelişimine uygun etkinlikleri tercih edin. Etkinlikler sırasında çocuğunuz size açıkça yapmak istemediğini dile getirebilir. Böyle durumlarda ısrarcı olmayın: Unutmayın ki amacınız çocuğunuz ile kaliteli vakit geçirirken gelişimini desteklemek.

İlginizi çekebilir

Alanında uzman kadromuz tarafından hazırlanmış haftalık, aylık içeriklerle daha bilinçli bir hamilelik süreci geçirin.
Icon