blog.1.image
October 10th

3 Yaşındaki Çocuklarla Yapılabilecek Etkinlik

Çocuğunuzun Tacı Olsun

Çocuğunuzun kostüm olarak kullanabileceği bir taç yapmak için ince bir karton, kağıt bir bardak altlığı, yapıştırıcı, bant ve süslemede işe yarayacak birkaç parlak malzeme yeterlidir.

  • Kartondan yaklaşık 5 cm eninde 30 cm boyunda bir şerit kesin. Çocuğunuzun bardak altlığını ortadan katlamasına ve yarım daire olacak şekilde iki ucunu yapıştırmasına yardım edin. Bu arada dilerseniz bardak altığını ve şeridi boyayıp kurumaya bırakabilirsiniz.
  • Çocuğunuza yarım daire haline getirdiği bardak altlığını karton şeridin ortasına yapıştırması için yardım edin. Sonra tacı başına göre ayarlayıp iki ucunu bantla ya da zımbayla tutturun.
  • Çocuğunuzun tacı kırpılmış parlak kağıtlar alüminyum folyodan yuvarlanmış minik toplar, pul sim veya çıkartmalarla dilediği gibi süsleyebilir.

3 yaşındaki çocuklar yerinde duramaz, araştırır, sorular sorar ve sürekli neleri yapıp neleri yapamadığını keşfetmeye çalışır. Onların bu meraklarını ve enerjilerini tatmin etmenin eğlenceli yollarını birlikte keşfedelim. Çocuklar oynarken öğrenir, o nedenle çocuğunuz bu etkinlikleri yaparken yeni beceriler kazanacak ve etrafını keşfedecek. Çocukların gelişimleri farklı farklıdır, bu yüzden bu etkinlik çocuğunuza ağır geldiyse endişelenmeyin, daha sonra tekrar deneyin. Her zaman kendi çocuğunuzun gelişimine uygun etkinlikleri tercih edin. Etkinlikler sırasında çocuğunuz size açıkça yapmak istemediğini dile getirebilir. Böyle durumlarda ısrarcı olmayın: Unutmayın ki amacınız çocuğunuz ile kaliteli vakit geçirirken gelişimini desteklemek.

İlginizi çekebilir

Alanında uzman kadromuz tarafından hazırlanmış haftalık, aylık içeriklerle daha bilinçli bir hamilelik süreci geçirin.
Icon