blog.1.image
October 10th

3 Yaşındaki Çocuklarla Yapılabilecek Etkinlik

Müzikli Oyunlar

Müzikli oyunlar oynamak için mutlaka bir parti olması gerekmez. Tüm oyun saatlerinde müzikli oyunlar oynanabilir. Üstelik bu oyunlar, çocuğunuzun müzik dinlemeyi ve müziğe tepki vermeye öğrenmesinin en iyi yollarından biridir. Müzikli oyunlar sayesinde çocuklar birbiriyle işbirliği yapmayı öğrenebilir.

  • Ritim duygusunu geliştirmek için çocuğunuzu müzik eşliğinde dans ettirin. Siz müziği keser kesmez çocuğunuz yere otursun.
  • Çocuğunuzdan müzik durduğunda bir hayvan veya korkunç bir canavar gibi donmasını isterseniz oyun daha da eğlenceli bir hal alır.
  • Farklı tempodaki müziklerle uyumlu hareketler yapmasını isteyebilir çocuğunuzun ritim duygusunu geliştirebilirsiniz. Mesela Müzik yavaşsa yavaş hareket etsin.

3 yaşındaki çocuklar yerinde duramaz, araştırır, sorular sorar ve sürekli neleri yapıp neleri yapamadığını keşfetmeye çalışır. Onların bu meraklarını ve enerjilerini tatmin etmenin eğlenceli yollarını birlikte keşfedelim. Çocuklar oynarken öğrenir, o nedenle çocuğunuz bu etkinlikleri yaparken yeni beceriler kazanacak ve etrafını keşfedecek. Çocukların gelişimleri farklı farklıdır, bu yüzden bu etkinlik çocuğunuza ağır geldiyse endişelenmeyin, daha sonra tekrar deneyin. Her zaman kendi çocuğunuzun gelişimine uygun etkinlikleri tercih edin. Etkinlikler sırasında çocuğunuz size açıkça yapmak istemediğini dile getirebilir. Böyle durumlarda ısrarcı olmayın: Unutmayın ki amacınız çocuğunuz ile kaliteli vakit geçirirken gelişimini desteklemek.

İlginizi çekebilir

Alanında uzman kadromuz tarafından hazırlanmış haftalık, aylık içeriklerle daha bilinçli bir hamilelik süreci geçirin.
Icon