blog.1.image
October 10th

3 Yaşındaki Çocuklarla Yapılabilecek Etkinlik

SU OYUNLARI

  • Yağmur mu yağıyor? Hemen yağmurluğunuzu giyin, dışarı çıkın. Çocuğunuz su birikintilerinde zıplamanın ve burnuna düşen damlaları hissetmenin keyfini yaşasın.
  • Sıcak bir günde fıskiyeler, hortumlar ve havuzlar çocuğunuzu eğlendirebilir. Küçükler genellikle, püsküren bir fıskiyenin altından geçmekten veya derin olmayan bir havuza atlamaktan kendilerini alamazlar.
  • Plastik bir leğeni veya lavaboyu suyla doldurun, çocuğunuza su geçirmeyen giysiler giydirin. Artık bırakın tas, tabak, süzgeç veya küçük oyuncakları dilediğince suda yüzdürüp oynasın.

3 yaşındaki çocuklar yerinde duramaz, araştırır, sorular sorar ve sürekli neleri yapıp neleri yapamadığını keşfetmeye çalışır. Onların bu meraklarını ve enerjilerini tatmin etmenin eğlenceli yollarını birlikte keşfedelim. Çocuklar oynarken öğrenir, o nedenle çocuğunuz bu etkinlikleri yaparken yeni beceriler kazanacak ve etrafını keşfedecek. Çocukların gelişimleri farklı farklıdır, bu yüzden bu etkinlik çocuğunuza ağır geldiyse endişelenmeyin, daha sonra tekrar deneyin. Her zaman kendi çocuğunuzun gelişimine uygun etkinlikleri tercih edin. Etkinlikler sırasında çocuğunuz size açıkça yapmak istemediğini dile getirebilir. Böyle durumlarda ısrarcı olmayın: Unutmayın ki amacınız çocuğunuz ile kaliteli vakit geçirirken gelişimini desteklemek.

İlginizi çekebilir

Alanında uzman kadromuz tarafından hazırlanmış haftalık, aylık içeriklerle daha bilinçli bir hamilelik süreci geçirin.
Icon