blog.1.image
October 10th

BEBEĞİN GELİŞİMİNİ DESTEKLEYEN OYUNLAR (10. ay)

Tahterevalli

Havada uçan bir NESNEYİ görmek bebekler için büyüleyicidir.

Uygun : 10 ila 18 ay

Geliştirilen beceriler: Sebep ve sonuç kavramı

İhtiyacınız olan şeyler: Sertleştirme için gazete dolu bir karton tüp, kısa bir kare tahta veya büyük dikdörtgen çocuk kitabı, küçük bir pelüş oyuncak, bir oyuncak tokmak veya çekiç

Kitabı veya tahtayı kaldırabilecek olan Tüpü düz bir yüzeye yerleştirin - . Tahta veya kitabı silindir üzerinde bir ucu aşağı duracak şekilde, diğer ucu da yukarı açılı olarak dengeleyin. Pelüş ayıcığı kitabın veya tahtanın alt ucuna yerleştirin.

"Yumoş’un gezintiye çıkmasını izleyelim" deyin ve çocuğunuzun kitabın en üst kısmına oyuncak çekiç veya tokmak ile vurmasını sağlayın. (Eğer bir çekiç veya tokmak yoksa bebeğinizin yumruğunu kullanın.) Sonra hayvan uçarken bebeğinizin yüzünü izleyin.

Uyarı: Bunu tekrar tekrar yapmak isteyecektir, bu nedenle eğlenceniz için ne kadar uzaklığa ineceğini ölçmek isteyebilirsiniz.

Bırak Döksün!

Montessori tarzı ana okullarının döküp saçmayı gerektiren pek çok aktiviteye sahip olmasının bir nedeni var: "Dolu" ve "boş" gibi kavramları keşfetmek ve el becerisini geliştirmek için harika bir yoldur.

Uygun: 11 ila 20 ay

Geliştirilen beceriler: El-göz koordinasyonu

İhtiyacınız olan şey: Büyük bir kap veçeşitli boyutlarda plastik kaplar,

Dağınık olduğu için, bu etkinliği dışarıda, mutfakta ya da yerde banyo havlusu üzerinde ya da küvetin içinde deneyin. Bulaşık kabını veya kovayı yarıya kadar su ile doldurun ve yanına kapları yerleştirin.

Bebeğinize suyu kovadan nasıl boşaltacağını ve tekrar içine dökeceğini gösterin. Henüz yardım almadan bunu yapamayabilir, ancak denemekten zevk alacak!

Tekniği azaldığında, daha küçük bir alet kullanarak suyu daha büyük bir kaba veya kaseye nasıl aktaracağını gösterin. Huniler, plastik bardaklar ve kovalar de harika su oyunları gereçleridir.

Güvenlik notu: Bebeğinizi asla bir an bile olsa bir kabın yanında küçük bir miktar su olsa bile, su etrafında gözetimsiz bırakmayın.

Unutmayın: Her bebek farklı bir hızda gelişir, bu yüzden bu haftaki aktiviteler için sizinki hazır değilse, endişelenmeyin - sadece birkaç hafta içinde tekrar deneyin.

İlginizi çekebilir

Alanında uzman kadromuz tarafından hazırlanmış haftalık, aylık içeriklerle daha bilinçli bir hamilelik süreci geçirin.
Icon