blog.1.image
October 10th

3 Yaşındaki Çocuklarla Yapılabilecek Etkinlik

Yazmaya Başladım

Çocuklar her tarafta yazılar görürler ve kısa zaman sonra da, bunları yazabilmenin ne kadar güzel bir şey olduğunu fark ederler. 3 yaşındaki bir çocuğun yazmayı öğrenmesi için daha önünde uzun bir zaman olsa da ona pratik yapabilmesi için çokça fırsat tanıyın.

  • Çocuğunuzun canı bir şeyler yazmak istediğinde kullanması için kurşun kalemler, kağıtlar, pastel boyalar, eski kartlar bir tarafı kullanılmış kağıtlar veya defterlerden oluşan bir set bulundurun.
  • Çocuğunuza bir pastel boyayı veya parmağını kullanarak kuma, bir tepsideki pirince veya Una nasıl yazı yazabileceğini gösterin.
  • Tebeşirler, kaldırıma veya balkona bir şeyler çizmek için harika araçlardır. Üstelik yağmurla veya su ile kolayca temizlenebilirler.

3 yaşındaki çocuklar yerinde duramaz, araştırır, sorular sorar ve sürekli neleri yapıp neleri yapamadığını keşfetmeye çalışır. Onların bu meraklarını ve enerjilerini tatmin etmenin eğlenceli yollarını birlikte keşfedelim. Çocuklar oynarken öğrenir, o nedenle çocuğunuz bu etkinlikleri yaparken yeni beceriler kazanacak ve etrafını keşfedecek. Çocukların gelişimleri farklı farklıdır, bu yüzden bu etkinlik çocuğunuza ağır geldiyse endişelenmeyin, daha sonra tekrar deneyin. Her zaman kendi çocuğunuzun gelişimine uygun etkinlikleri tercih edin. Etkinlikler sırasında çocuğunuz size açıkça yapmak istemediğini dile getirebilir. Böyle durumlarda ısrarcı olmayın: Unutmayın ki amacınız çocuğunuz ile kaliteli vakit geçirirken gelişimini desteklemek.

İlginizi çekebilir

Alanında uzman kadromuz tarafından hazırlanmış haftalık, aylık içeriklerle daha bilinçli bir hamilelik süreci geçirin.
Icon