blog.1.image
October 10th

BEBEĞİN GELİŞİMİNİ DESTEKLEYEN OYUNLAR (3. AY )

Telefon konuşması

Bir bebeğin sözlü becerilerinin arttığı açıktır: Sürekli büyüyen bir ses deposuyla sizinle sürekli iletişim kurmaya çalışıyor. İşte konuşma üzerinde çalışmaya devam etmesine yardım etmenin eğlenceli bir yolu.

Uygun: 3 ila 9 ay

Geliştirilen beceriler: Sözel

İhtiyacınız olan şeyler: İki oyun telefonu veya kapatılmış veya bağlantısı kesilmiş gerçek telefonlar

Bebeğinize bir telefon verin, alıcıyı kulağına tutturun. Ardından, yavaş, abartılı bir konuşma tarzı kullanarak tek taraflı bir konuşma yapmak için telefonunuzu kullanın. Sorularınız ve yorumlarınız arasında uzun duraklamalar bırakın ve kısa süre sonra bağırma ve ürkütücü tepkiler vermeye başladığını fark edebilirsiniz.

Bu, bebeğinizin konuşma ritimlerini uygulamasına yardımcı olmanın harika bir yoludur - düşündüğünüzden daha kısa bir sürede, kendi bu oyunu oynamayı başlatacak.

El feneri Dansı

Hiç bebeğinizin duvardaki güneş ışığını takip etmek için bakışlarını çevirmesini fark ettiniz mi? Sakinleştirici bir uzanma sırasında oyun oynamak hem sizin dinlenmenizi hem de miniğin aydınlık ve karanlık arasındaki farkı öğrenmesini sağlayabilir.

Uygun: 4 ay ila 1 yıl

Geliştirilen beceriler: Görsel, sebep ve sonuç duygusu

İhtiyacınız olan şey: Nispeten güçlü huzmeli bir el feneri

Gece gökyüzünü tarayan bir lazer gösterisi izlemenin ne kadar hipnotize ettiğini düşünün. Bu aynı efekti karanlık bir odada bir el feneri ile elde edebilirsiniz.

Işıklar söndüğü zaman, bebeğinizi kucağınıza alın (sallanan sandalye harika olabilir). El feneri ışığını duvarlar ve tavan üzerinde yavaşça aydınlatın, böylece bebeğinizi hareketli ışığı gözleri ile takip etmeye teşvik etmiş olacaksınız.

Birçok bebek bunu çok rahatlatıcı buluyor. Aynı zamanda sakinleştirici müzik çalarak uygulayabilir ya da yıldızlar arasında seyahat hakkında bir hikaye anlatarak harika bir dinleyici yakalayabilirsiniz, hikaye anlatamıyorum ağlıyor diyenler için.

Unutmayın: Her bebek farklı bir hızda gelişir, bu yüzden bu haftaki aktiviteler için sizinki hazır değilse, endişelenmeyin - sadece birkaç hafta içinde tekrar deneyin.

İlginizi çekebilir

Alanında uzman kadromuz tarafından hazırlanmış haftalık, aylık içeriklerle daha bilinçli bir hamilelik süreci geçirin.
Icon