blog.1.image
October 10th

17 Aylık Çocuklarla Yapılabilecek Etkinlik

  • Yere büyük bir resim kağıdı serin. Bebeğinizi yanına alarak yere uzanın.Kalın gövdeli renkli pastel boyalardan kendinize bir tane seçin. “Kendime burdan bir boya seçiyorum.Bak bu pastel boya benim.Haydi sen de kendine bir boya seç” diyerek boyalar içinden istediği bir boyayı seçmesini sağlayarak ilgisini etkinliğe çekin.Birlikte kağıt üzerinde karalama/boyama yapın.Yaptığı küçük bir nokta da olsa onu övün.
  • Resim kağıdını masanın üzerine sabitleyin. Bebeğinizi yanınıza oturtarak  birlikte boyama yapacağınızı anlatın.Elinize bir miktar boya alın.Kağıdı mutlulukla boyayıp bebeğinizi boyayla etkileşime geçmesi için teşvik edin. Birlikte tüm kağıdı boyayın.Boyamanız bitince başka renk boyayı parmağınıza sürerek kağıt üzerinde dalgalar oluşturun.Yaptığınız çalışmayı kurutup bebeğinizin görebileceği bir yere asın. Çalışma hakkında bebeğinizle sohbet edin.
  • Bebeğinizle beraber iç içe geçmeli plastik mutfak kapları ile kule yapın. Daha sonra yaptığınız bu kuleleri birlikte bozun.
  • Siz parmak ucunda yükselirken veya zıplarken bebeğinizin sizi gözlemlemesini sağlayın ve taklit etmesi için onu cesaretlendirin.hadi sen de yap! Bebeğinizin parmak ucunda yükseldiğinde yetişebileceği masa,dolap vb. kenarına bir nesne koyun. Bebeğinizden o nesneyi evdeki başka birine götürmesini isteyin.
  • Bebeğinizin; elinizde gördüğünde ilgisini çekip almak isteyeceği bir nesne,oyuncak vb. alın.Elinizdeki nesne ile bebeğinizin dikkatini çekip parmak ucunda yükselmesine neden olacak yükseklikte tutun.

İlginizi çekebilir

Alanında uzman kadromuz tarafından hazırlanmış haftalık, aylık içeriklerle daha bilinçli bir hamilelik süreci geçirin.
Icon