blog.1.image
October 10th

3 Yaşındaki Çocuklarla Yapılabilecek Etkinlik

Renk Oyunları

3 yaşındaki çocukların çoğu birkaç rengi bilir ve parlak renkli şeylerden çok hoşlanır. Bu etkinlikte çocuğunuzla renkler hakkında nasıl konuşabileceğiniz ve ne tür renk oyunları oynayabileceğinize dair bazı öneriler bulacaksınız.

  • Çocuğunuzdan size mavi renkli bir şeyi çok çabuk bir şekilde getirmesini isteyin. Bunu başka renklerle tekrarlayın.
  • Bana kırmızı bir tişört gösterebilir misin? Bugün mavi çoraplarını mı yeşil çoraplarını mı giymek istersin? gibi sorular sorarak ona renkleri günlük yaşam içinde öğretebilirsiniz. Sözgelimi bir sarı gününüz olabilir o gün ikinizde sarılar giyebilir ve sarı renkte yiyecekler yiyebilirsiniz.
  • Renklerle ve şekillerle ''Bir bir şey tuttum oyunu'' oynayabilirsiniz. Gözümle kırmızı ve kare olan bir şey tuttum deyin, o da tuttuğunuz şeyi tahmin etsin.

3 yaşındaki çocuklar yerinde duramaz, araştırır, sorular sorar ve sürekli neleri yapıp neleri yapamadığını keşfetmeye çalışır. Onların bu meraklarını ve enerjilerini tatmin etmenin eğlenceli yollarını birlikte keşfedelim. Çocuklar oynarken öğrenir, o nedenle çocuğunuz bu etkinlikleri yaparken yeni beceriler kazanacak ve etrafını keşfedecek. Çocukların gelişimleri farklı farklıdır, bu yüzden bu etkinlik çocuğunuza ağır geldiyse endişelenmeyin, daha sonra tekrar deneyin. Her zaman kendi çocuğunuzun gelişimine uygun etkinlikleri tercih edin. Etkinlikler sırasında çocuğunuz size açıkça yapmak istemediğini dile getirebilir. Böyle durumlarda ısrarcı olmayın: Unutmayın ki amacınız çocuğunuz ile kaliteli vakit geçirirken gelişimini desteklemek.

İlginizi çekebilir

Alanında uzman kadromuz tarafından hazırlanmış haftalık, aylık içeriklerle daha bilinçli bir hamilelik süreci geçirin.
Icon